تا کنون هیچگاه کسب و کار تا این حد رقابت آمیز نبوده. همچنان که شرکت ها برای بقای خود در بازارهای پُر ازدحام تلاش می کنند، فشار برای کسب سود بیشتر هم تشدید می شود. برنامه های کاهش هزینه، عوامل مؤثر بر کارایی، ادغام و خرید شرکت ها – همه و همه مشاغل مدیریتی را به چالش کشیده اند. گاهی یک شبه تمام سطوح مدیریت محو می شود. این کتاب چه ارمغانی برای شما دارد؟ ابتدا، شما را به مهارت های اساسی سیاسی، که برای بقا در سازمان لازم است، مجهز می کند. کمک می کند در برابر حیله ها، دسیسه ها و همچنین ظریف ترین تحرکات از خود مراقبت کنید. دوم، باعث می شود چشم انداز پیشرفت و ترفيع خود را بهبود ببخشید. اینها استراتژی های موفقیت آمیزی هستند که شما را از بقیه متمایز کرده و مهارت های خاصی را در مسابقه ترفيع در اختیار شما قرار می دهد. بنابراین «اشتباه نکنید زیرا شرکت ها همواره نیروهای مدیریت را کاهش می دهند و فرصت های ترفیع کمتر و کمتر می شود. اگر وجود نداشته باشید ترفيع هم نخواهید گرفت. قابلیت ترفيع داشتن، مطمئن ترین راه وجود داشتن است. پس آینده را به خطر نیندازید و این کتاب را بخوانید.

معرفی کتاب بازی قدرت: راز بقا در جنگل مدیریت

□بخش اول – یازده قانون بقای مدیران

 ۱ ●در شرایط دشوار چگونه کار کنیم؟ قانون: از شکست های موقتی سرخورده نشوید – تنها نبردهایی اهمیت دارند که در آن پیروز می شوید. ۲ ●چگونه یک مدیر نالایق را بشناسیم قانون: از شکست خوردگان دوری کنید – مدیران بر اساس موفقیت یا شکست شرکت های شان قضاوت می شوند. ۳ ●چگونه توطئه ها را خنثی و دسیسه ها را برملا کنیم؟ قانون: مراقب انگیزه های نهفته در پس هر پیشنهاد باشید – صخره های پنهان و همواره خطرناک ترین اند. ۴ ●چگونه از انتخاب های اشتباه پرهیز کنیم؟ قانون: در استخدام غریبه ها شانسی عمل نکنید – اگر شک دارید، استخدام نکنید. ۵ ●چگونه مصاحبه های ارزیابی را انجام بدهیم؟ قانون: یاد بگیرید چگونه نرم و سخت را با هم مخلوط کنید. ۶ ●چگونه از شر افرادی که به آنها اطمینان ندارید، خلاص شوید؟ قانون: به فریبکاران رحم نکنید – با توسل به دلیل، سرطان متوقف نخواهد شد. ۷ ●چگونه از پس سؤال های آزارنده برآییم؟ قانون: سؤال ابلهانه وجود ندارد، فقط پاسخ می تواند ابلهانه باشد – مثل مشتری، همیشه حق با پرسشگر است. ۸ ●چگونه در یک شرکت زنده بمانیم؟ قانون: مثل یک برنده فکر، نگاه و رفتار کنید ۹ ●با زیردستان مشکل ساز چگونه رفتار کنیم؟ قانون: مثل یک شاه عمل کنید نه مثل یک ندیمه – نرمش بی اندازه، تاج وتخت را به باد می دهد. ۱۰ ●چگونه از اغفال شدن اجتناب کنیم؟ قانون: پیشنهادها را، هر چند وسوسه انگیز، به دقت بررسی کنید_گل حشره خوار شانس دوباره نمی دهد. ۱۱ ●چگونه بر اضطراب های مدیریتی غلبه کنیم؟ قانون: از اضطراب شِکوه نکنید، به استقبالش بروید – چه چیز دیگری می تواند به این خوبی رقابت را از بین ببرد؟


بخش دوم – یازده قانون موفقیت مدیران

 ۱۲ ●چگونه موفق ترین سبک رهبری را برگزینیم؟ قانون: رهبری را از خط مقدم اعمال کنید، این تنها جایگاهی است که فتح قله را برای شما ممکن می کند ۱۳ ●چگونه از کارکنان بهترین بهره را ببریم؟ قانون: کشف کنید هر کس چگونه برانگیخته می شود- حتى خيال و رؤيا می توانند به نفع شما کار کنند. ۱۴ ●چگونه به اسطوره ای زنده بَدل شویم؟ قانون:شما تصویر قدرتمندی ازخود ارائه دهید-شبکه ی خبر پراکنی شرکت بقیه کار را انجام خواهد داد. ۱۵ ●چگونه افراد مناسب را ملاقات کنیم؟ قانون: مافیای خصوصی خود را ایجاد کنید – بهترین لوله کشی ها همواره درزیر زمین قرار دارند. ۱۶ ●چگونه بیرون از دفتر مرکزی معروف شویم؟ قانون: نشان دهید که تکالیف تان را انجام داده اید_هر چه پرسش های شما سخت تر باشند از احترام بیشتری برخوردار خواهید شد. ۱۷ ●چه کنیم تا پرورش ایده ها ادامه داشته باشد؟ قانون: افراد خلاق را به کار بگیرید – نبود ایده یعنی رسیدن به بن بست. ۱۸ ●چگونه از سخنرانی نادرست پرهیز کنیم؟ قانون: مهارت های سخنرانی اثربخش را فرا بگیرید_ بسیاری از مردم کتاب ها را بر اساس جلدشان قضاوت می کنند. ۱۹ ●چگونه به موفقیت های اجتماعی دست پیدا کنیم؟ قانون: در امور اجتماعی با احتیاط گام بردارید – یخ نازک است و آب عميق. ۲۰ ●چگونه با آدم های کارگزینی کنار بیاییم؟ قانون: هرگز در واحد کارگزینی برای خود دشمن نتراشید – خشمی بالاتر ازخشم یک مُخنث تحقیر شده وجود ندارد. ۲۱ ●چگونه بازدیدکننده ها را تحت تأثیر قرار دهیم؟ قانون: هرگز به آنها نگویید امکان ندارد – «تفکر منفی» نزد آنهاجنایتی بزرگ به شمار می آید. ۲۲ ●چگونه جانشینی شایسته انتخاب کنیم؟ قانون: افراد با انگیزه را انتخاب کنید – انگیزه همان چیزی است که میان گفتار و کردار پُل می زند